MARKALAR
 
Ürün Vitrini
 
Arama
Ara Gelişmiş Arama
 
Üye Girişi
 
Reklamlar

 

Teslimat

Siparişim ne zaman gönderilecek?

Siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve sisteme eklenmesi gereklidir. Sipariş onayının alınması durumunda ürünleriniz en kısa sürede tedarik edilerek  kargoya teslim edilmektedir. Teslim edilen gönderiler İstanbul içine ortalama 1-2 iş günü, İstanbul dışına ise 2-5 iş günü içinde ulaşmaktadır.

 Haftasonu Siparişleri

Cuma günü öğle 12.00'den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 12.00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Stok Sorunları

Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

 

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Üye olduktan sonra sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir. Bu bilgi e-maili yardımı ile, ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu öğrenebilmektesiniz.

 

Siparişiniz hazırlanıyor ne demek ?

Siparişinizde yer alan ürün stoklarımızda mevcut ise faturanız düzenlenir, ürün paketlenir ve kargoya verilir. Siparişiniz stoklarımız dışında ürünler içeriyorsa  ilgili tedarikçimize geçilen talepler takip edilerek ürünlerinizin en kısa sürede stoklarımıza girmesi sağlanır. Bazı ürünlerde ürünün özelliğine ve tedarikçisine göre teslimat süresi farklılık gösterebilir. Bu sebeple, tedarik süreci herhangi bir sebepten ötürü uzayan ürünler yüzünden sizi mağdur etmemek için ile stoklarımızda size gönderilmek üzere hazır olan ürünleriniz paketlenip gönderilir. Buna "kısmi teslimat" ismi verilir ve müşterilerimizden ek bir kargo ücreti talep edilmez.

 

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontroletmelisiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik sözkonusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan bize geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu farkettiyseniz kargo görevlisinetutanak hazırlatarak bize göndermeniz gerekecektir. Ürünler bize ulaştığında sorununuz kayıtlarımıza işlenecek olup, en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

NOT: Teslimat sırasında servis tarafından kurulumu yapılması gerekli beyaz eşya büyük ürün vb siparişlerin paketlerini, açıp kontrol etmemenizi öneririz. Daha sonra ortaya çıkacak sorunlar hakkında bize bilgi vermeniz doğrultusunda tarafımızdan gerekli müdahale yapılacaktır.

 

Siparişim darbeli, kırık geldi ne yapmalıyım ?

Satışını yapmakta olduğumuz ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle (cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi kırılgan yapıya sahip malzemeler vb.) hassas ürünler, direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir.

Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler ;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “ Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, “ Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır. “ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Satın aldığınız ürün beyaz eşya ise direkt olarak yetkili servisi ile irtibata geçerek rapor almanız gerekmektedir. Servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz. Örneğin ; Aras Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Aras Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.

 

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?


Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

İADE ETMEK İSTEDİĞİNİZ ÜRÜNLERİ BİZE HABER VERMEDEN KARGOYA VERMEYİNİZ !!!

 

MUTLAKA İADE İSTEĞİNİZİ TARAFIMIZA İLETMENİZ... ÜRÜNLERİN ADRESİNİZDEN ALINMASI TARAFIMIZDAN ORGANİZE EDİLECEK VE ANLAŞMALI KARGOMUZ TARAFINDAN TESLİM ALINACAKTIR.

 

 *iade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza


** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bunun için ürünleri size yönlendireceğimiz ANLAŞMALI KARGOMUZA teslim etmeniz gerekir.

- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında tedarikçi firmalarımıza iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

Ödeme İade İşlemleri

- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. 
- İade onaylandığında ödeme iadenizi hediye çeki ya da para iadesi şeklinde talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile ödenmiş ise bildireceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.

Bu site www.mesadizayn.com tarafından yapılmıştır.